środa, 30 kwietnia 2014

Haganai oraz Unbreakable Machine-Doll - nowe zapowiedzi os Studio JG

Rysunek z FB wydawnictwa
Studio JG zapowiedziało dziś dwie nowe mangi.


Pierwsza to :


Haganai


Opis od Wydawnictwa : „Boku wa Tomodachi ga Sukanai" („Nie mam zbyt wielu przyjaciół”), w skrócie „Haganai”, opowiada historię Kodaki Hasegawy, który dopiero co zmienił szkołę i od samego początku ma problem z odnalezieniem się w tej nowej sytuacji. Choć zabrzmi to głupio, powodem wszystkich kłopotów są jego blond włosy, z daleka zwracające uwagę, i zacięte spojrzenie, które sprawia, że ludzie biorą go młodego recydywistę... co nie do końca zgadza się z rzeczywistością.

Jednak pewnego dnia Kodaka poznaje innego odludka - koleżankę z klasy, Yozorę Mikazuki, która właśnie prowadzi burzliwą konwersację ze swoim wyimaginowanym przyjacielem Tomo. Bez życia towarzyskiego i podstawowych kompetencji socjalnych, które pomagają zawrzeć nowe znajomości, ta odizolowana dwójka postanawia założyć Klub Sąsiada – pozalekcyjne spotkania dla ludzi bez przyjaciół. I, co ciekawe, okazuje się, że nie tylko oni są szkolnymi wyrzutkami...

Ilość tomów 10 nadal kontynuowanaDruga manga to :

Rysunek z FB wydawnictwa

Unbreakable Machine-Doll


Opis od Wydawnictwa :Na początku XX wieku, dzięki rozwojowi technologii, naukowcy zdołali opanować i udoskonalić zaawansowaną magię. Wynikiem połączenia technologii i czarów były powstałe z zaklęć obwody, które scalano z różnymi przedmiotami, dając im życie, a nawet własną osobowość. Przede wszystkim jednak miały służyć za potężną broń...

Raishin Akabane dostaje się do Królewskiej Akademii Walpurgii w Anglii, by zgłębiać tajemnicę Sztuki Maszynowej i zostać mistrzem w tej dziedzinie. Jego towarzyszką jest Yaya – specjalizujący się w walce wręcz automat, czyli żyjąca mechaniczna lalka, zasilana magicznymi obwodami. Celem Raishina jest wzięcie udziału w turnieju, który ma wyłonić stu najlepszych studentów oraz ich automaty i zdecydować, kto otrzyma tytuł najlepszego lalkarza na świecie...

Ilość tomów 7 i również kontynowana.


Pierwsza manga czyli Haganai zupełnie mnie nie interesuje. Natomiast druga wydaje się ciekawsza. Ale nie jestem przekonana czy będę ją kupować. Znacie te mangi ? Będziecie je kupować ?

Przypominam o rozdaniu

6 komentarzy:

 1. Żadnej nie znam i żadnej nie zamierzam poznawać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na początku pomyślałam, że żadna z tych pozycji nie jest dla mnie, ale po przeczytaniu opisu troszkę zainteresował mnie drugi tytuł, zobaczymy co z tego będzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie oba tytuły odpadają. Pierwszy ma okropnie brzydką kreskę i jest to ecchi, więc nie. Drugi z moe panienką ciągle tulącą się do głównego bohatera (przeglądając pierwszy rozdział) też mnie jakoś nie zachęca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie zaniepokoiła okładka :) czyli to nie jest coś ala Alchemik

   Usuń
 4. Znam oba tytuły, żadnego nie kupię, przynajmniej zaoszczędzę na inne mangi. Ewentualnie druga może być nawet, nawet, ale jest zbyt długa i jak dla mnie nie warto.

  OdpowiedzUsuń
 5. Boku wa Tomodachi chyba bym kupiła... Niby nic specjalnego, ale mam jakąś słabość do tego tytułu :>

  OdpowiedzUsuń