niedziela, 31 maja 2015

Waneko - zapowiedzi konwentowe


Waneko zapowiedziało trzy nowe tytuły :

Sweet Guilty Love BitesGatunek/tematyka: yuri, komedia, dramat, romans, seks, klub hostess

Autor: Amano Shuninta

Ilość tomów: 1, zakończona (seria Jednotmówki Waneko)

Cena: 19,99 zł

Premiera: koniec grudnia 2015

Opis wydawnictwa : „Sweet Guilty Love Bites” opowiada o czterech hostessach pracujących w tym pewnym klubie w Japonii, ich codziennym życiu, pracy oraz… o ich związkach z innymi kobietami. W trzech pieprznych rozdziałach zawartych w tym tomiku dowiecie się, że miłość można znaleźć nawet na ulicy, że bycie samotną matką wbrew pozorom może pomóc w znalezieniu „tej jedynej” a związki pomiędzy koleżankami z pracy może i nie są zbytnio profesjonalne, ale co poradzić, serce nie sługa! Jeżeli spodobała Wam się nasze wcześniejsza Jednotomówka o podobnej tematyce („Kwiat i Gwiazda”) ale chcieliście trochę więcej „akcji” to trafiliście we właściwe miejsce!Doukyuusei


Gatunek/tematyka: shounen-ai, romans, okruchy życia, szkolne życie

Autor: Nakamura Asumiko

Ilość tomów: 1, zakończona (seria Jednotmówki Waneko)

Cena: 19,99 zł

Premiera: koniec lutego 2016

Opis wydawnictwa: Doukyuusei (czyli „Koledzy z klasy”) to opowieść o pierwszym uczuciu dwójki chłopców, których z pozoru niewiele łączy. Historia opowiadana jest z perspektywy Hikaru Kusakabe, wyluzowanego i beztroskiego licealisty, który podczas lekcji muzyki, zauważa, że jest w jego klasie chłopak nie biorący udziału w próbie chóru. Jeszcze tego samego dnia okazuje się, że Rihito Sajou (bardzo ambitny i dość spięty chłopak) nie śpiewał, ponieważ nie potrafił zrobić tego poprawnie. Zaintrygowany nowo poznanym kolegą muzykalnie uzdolniony Kusakabe oferuje mu swoją pomoc w nauce śpiewu, dzięki czemu ta dwójka spędzać będzie ze sobą dużo czasu i lepiej się poznają. Jak rozwinie się ich znajomość? I czy zostaną dla siebie tylko kolegami z klasy?


SUNSTONE


Gatunek/tematyka: komiks zachodni, romans, BDSM, komedia, dramat

Autor: Stjepan Sejic

Ilość tomów: 3, dalej powstaje

Sposób wydania: 168×258 mm, softcover, wszystkie strony kolorowe

Cena: 44,99 zł/tom

Premiera: koniec 2015

Tytuł tylko dla dorosłych (18+)

Opis wydawnictwa: Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak naprawdę wygląda świat BDSM, jeżeli nie straszne wam związki damsko-damskie, jeżeli cenicie sobie dobry humor i jeszcze lepsze rysunki… No cóż, w takim przypadku „Sunstone” jest komiksem, po który powinniście sięgnąć, . I kto wie, może dzięki niemu dowiecie się o sobie czegoś nowego? Lub zbierzecie się w końcu na odwagę, aby zrobić to, dzięki czemu będziecie szczęśliwi?


Co sądzicie o zapowiedziach, Mnie Waneko zaskoczyło Sunstone.

9 komentarzy:

 1. To nie jest okładka Sunstone, tylko jej projekt (?). Prawidłowa okładka jest milion razy ładniejsza od tego.

  W sumie smutno mi, że Sunstone zostało wydane. Mam dwa. Dwa amerykańskie wydania komiksów i obydwa zostały zapowiedziane w Polsce i to przez to samo wydawnictwo. Jest milion komiksów na świecie, ale ja oczywiście musiałam kupić te, które doczekają się polskiego wydania... świetnie. Sunstone nie kupię na pewno dwóch pierwszych tomów, ale co z kolejnymi, nie wiem, bo polskie wydanie będzie o jakąś połowę (po promocjach) tańsze od amerykańskiego... ech. To jedyny plus polskiego wydania, bo:
  -Waneko ma takie sobie tłumaczenia + niemal zawsze wygrywa oryginał z przekładem.
  -Na polskie wydanie będę musiała dłużej czekać.

  Ciekawe jak z papierem itp.

  Chyba jednak będę kontynuować zbieranie importów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *zostanie wydane, nie zostało

   Usuń
  2. Okładkę znalazłam na stronie Waneko. Co do różnic w okładkach ( po przeglądnięciu googla ) to jak dla mnie są subtelne. Znam ten ból kiedy kupi się komiks, który doczeka wydania w Polsce. Ale np Sailor Moon mam po polsku, po angielsku i po japońsku i wcale mi to nie przeszkadza. Ogólnie jeśli coś się lubi można mieć w kilku wersjach.

   Usuń
  3. No niby można mieć i kilka wersji językowych. Wolf Children kupię po polsku, bo mama chce przeczytać, a angielskiego nie zna wcale. Inaczej bym tego kupiła, bo amerykańskie wydanie jest znacznie lepsze.
   Cała radość z ciekawych jednotomówek gdzieś znikła przez to Sunstone.

   Usuń
 2. Najpierw hentai, teraz to zachodnie "coś". Niech jeszcze ktoś wyda bara, to moja wiara w nasze wydawnictwa legnie w gruzach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda jest taka, że seks zawsze się najlepiej sprzedaje. Mnie Waneko bardzo zaskoczyło tym komiksem.

   Usuń
  2. Mnie też bardzo zaskoczyło, ale nie pozytywnie. Jednak jak już się zdecydowali na ten komiks, to niech im się chociaż sprzeda.

   Usuń
 3. o_O zachodni od waneko? a ile to będzie miało stron? ogólnie waneko idzie w dziwne tematy. ale fajnie. cieszą mnie jednotomówki od nich, bo zazwyczaj wybiorą coś ciekawego, a nawet jeśli troszkę się mija z moim gustem, to tylko 1 tom. więc pewnie dwie pierwsze pozycje kupię. trzecie muszę bardziej obadać, bo i cena bardziej "zachodnia".
  p-chan

  OdpowiedzUsuń
 4. haha Waneko łapczywe na wszystko, co niedawno dostało anime/właśnie ma anime/niedługo dostanie anime, ale przyznaję, że polityka dobra bo młody fandom się jara, kupuje a pieniążki lecą, ja w Doukyuuseia też planuję się zaopatrzyć. xD

  OdpowiedzUsuń