czwartek, 6 sierpnia 2015

Karnawał nowości Waneko - dzień 1,2 i 3 :)

Karnawał nowości Waneko :

Dzień 1

Vitamin

Autor: Keiko Suenobu
Gatunek: shoujo, dramat, psychologiczny, szkolne życie, okruchy życia
Liczba tomów: 1
Premiera: 26 kwietnia 2016 r.
Cena: 19,99 zł
Format powiększony, obwoluta. 
Seria "Jednotomówki Waneko".

Opis wydawnictwa: Szkoła nie zawsze jest miłym miejscem – chyba większości z nas nie trzeba tego mówić. Czasami wystarczy jedna rzecz, aby życie któregoś z uczniów zmieniło się w piekło a wszyscy dotychczasowi „przyjaciele” i „koledzy” zwrócili się przeciw niemu. O tym właśnie opowiada „Vitamin” – o dziewczynie, która z dnia na dzień staje się obiektem okrutnych kpin i zaczepek, o jej prześladowcach, o obojętności rodziców i nauczycieli. Czy głównej bohaterce uda się znaleźć w sobie siłę, aby się podnieść i walczyć?


Dzień 2


Dragons RiotingAutor: Tsuyoshi Watanabe
Gatunek: shounen, ecchi, akcja, komedia, harem
Liczba tomów: 6+
Premiera: grudzień 2015
Cena: 19,99 zł
Powiększony format, obwoluta.

Opis wydawnictwa: Rintaro w niczym nie przypomina typowego bohatera mangi, czyli jakiegoś słabego i wymagających ciągłego ratowania kolesia. Jest mistrzem sztuk walki (tak samo zresztą jak jego ojciec, który wszystkiego go nauczył), więc jego ataki są w stanie kruszyć skały, wyrywać drzewa z korzeniami i wiele, wiele więcej, ale nawet jego umiejętności i wszystkie potężne techniki które zna nie uratują go, jeżeli… za bardzo się podnieci. Cierpi on bowiem na rzadką chorobę, w wyniku której każde podniecenie się może się dla niego skończyć zawałem serca. Jako że Rintaro nie spieszy się za bardzo na tamten świat, poszedł nawet do liceum w którym uczą się sami chłopcy, ale, jak pewnie się domyślacie, nie wszystko poszło zgodnie z planem i wylądował w szkole w której 99% uczniów to dziewczyny! Jakby tego było mało, już pierwszego dnia wplątał się w szkolną wojnę toczoną pomiędzy trzema „smoczycami” – wyjątkowo silnymi (i pięknymi) dziewczynami! Po której stronie się opowie? Czy jego umiejętności okażą się wystarczając? I czy, otoczony ze wszystkich stron przez piękne laski, w ogóle dożyje pierwszego dzwonka?!


Dzień 3

Hirunaka no Ryuusei


Gatunek/tematyka: shoujo, szkoła, okruchy życia, komedia
Autor: Yamamori Mika
Ilość tomów: 12, seria zakończona
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Cena: 19,99 zł
Premiera: 18 kwietnia 2016
Tytuł będzie tłumaczony na język polski
Opis wydawnictwa: Nowy dom, nowi znajomi, nowa okolica… Przeprowadzki nigdy nie są łatwe, o czym niestety musi przekonać się 15 letnia Yosano Suzume, która z powodu pracy swojego taty musi przeprowadzić się z małej wsi do wielkiego Tokio i zamieszkać ze swoim wujkiem. Jak można się spodziewać ogrom miasta odrobinę ją przytłacza i dziewczyna gubi się w drodze z dworca, ale z opresji ratuje ją pewien dziwnie ubierający się facet. Prawdziwy szok czeka ją jednak pierwszego dnia w nowej szkole, kiedy okazuje się, że jej wcześniejszy wybawca jest jej wychowawcą! Co wyniknie z tej sytuacji? Jak nasza bohaterka odnajdzie się w wielkim mieście? 


Jak na razie żaden z tych tytułów mnie nie zainteresował. Ale to jeszcze nie koniec karnawału.

6 komentarzy:

 1. lubię jednotomówki od waneko, więc pewnie pierwszy tytuł kupię. drugi zdecydowanie nie, a trzeciego nie znam. zobaczę co to, może się skuszę. może....
  p-chan

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja biorę trzeci w pierwszej kolejności, w sumie fajne takie shoujo przemieszane wiekowo jeśli chodzi o bohaterów. Vitamin może też wezmę, w końcu tylko 1 tom, ale od tej autorki to chyba manga, która najmniej mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. masz rację Otai ;] Hirunaka całiem fajna się wydaje, chyba jednak kupię ;]
  p-chan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeglądnęłam co nieco i w sumie Hirunaka może być zabawna.

   Usuń
 4. Nie wygląda źle, ale nie mój typ mang, co bardzo cieszy mój portfel. xD

  OdpowiedzUsuń