piątek, 2 sierpnia 2013

Puella Magi Madoka Magica - Recenzja

Puella Magi Madoka Magica to manga która ma tylko trzy tomy. Manga jest dość cieniutka, ma jednak trochę powiększony format. Kosztuje prawie 20 zł. Ja jednak kupuję zawsze w pewnym sklepie internetowym, a tam mają 25 % zniżki na nowe tytuły, a gdy zamawia się więcej mang to i przesyłka darmowa :)

Na razie przeczytałam pierwszy i w sumie ciężko mi tą mangę ocenić ale zamierzam kupić wszystkie tomy. Okładka jest myląca bo wygląda na mangę shojo i magical girls, a historia jest o wiele mroczniejsza niż wskazywałaby okładka.


Madoka to zwykła dziewczyna i niespodziewanie na swojej drodze spotyka dziwnego gadającego zwierzaka :)

 Wszystko wygląda typowo. Manga ta czerpie z wszystkich mang magical girls ale historia nie jest cukierkowa. Zwierzaczek ( Kyubey ) obiecuje Madoce, że jeśli zawrze z nim kontrakt i zostanie Czarodziejką spełni jej marzenie. Madoka jednak nie wie czego chce.
Kyubey wygląda na miłe zwierzątko ale sądząc po jego zachowaniu wcale tak nie jest.
Nasze czarodziejki nie korzystają z różdżek ale z broni. Jedna posługuje się łukiem, druga mieczem, a inna korzysta z broni palnej. Manga jest mroczna jak na magical girls. Na pewno nie jest dla młodszych odbiorców.


W tym tomie poznajemy Madokę i jej przyjaciółkę oraz walczące już Czarodziejki. Czarodziejki walczą z Wiedźmami, które są odpowiedzialne za wiele zła ( zabójstwa, samobójstwa ).
Kreska jest jak dla mnie poprawna ale bez rewelacji. Nie razi po oczach.Trudno mi na razie wystawiać ocenę ale po 1 tomie oceniam tak :

Treść : 7/10
Kreska : 6/10
Klimat : 7/10

Możliwe, że ocena się zmieni po kolejnych tomach. Pierwszy tom jest swego rodzaju wstępem. Mangę kupuję z sentymentu dla Czarodziejki z Księżyca. To taka ich mroczniejsza wersja. Dla kogo jest ta manga? Sądzę, że dla fanów Sailor Moon, którzy chcą sobie powspominać dzieciństwo. Oczywiście może też się spodobać młodszym odbiorcą. Jednak ze wzg. na śmierć pewnych postaci nie polecam młodszym i starszym wrażliwcom.


2 komentarze:

  1. Przeczytałem pierwszy tom i nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Jedyne co zapadło mi w pamięć to dość krwawa scena pod koniec. Jednak z wielką chęcią nabędę wszystkie tomy bo moi znajomi twierdzą, że manga z tomu na tom jest coraz mroczniejsza i warto dać jej szansę.

    OdpowiedzUsuń