środa, 25 września 2013

Pet Shop of Horrors - Recenzja

Pet Shop of Horrors to manga na której wydanie w Polsce nie liczyłam.
Dawno, dawno temu oglądałam serię OAV i bardzo mi się wtedy spodobała. Pamiętajcie jednak, że w tamtych czasach oglądnięcie czegokolwiek graniczyło z cudem. Pomimo tego, że teraz pewnie oceniłabym anime jako średnie to zrobiło na mnie na tyle dobre wrażenie, że po kilkunastu latach nadal je pamiętałam. Dlatego na wieść o wydaniu mangi bardzo się ucieszyłam.Manga Pet Shop of Horrors ma 10 tomów i jak na razie wydaje mi się o wiele lepsze od serii anime. Pet Shop of Horrors przypomina mi trochę Kinga i jego książkę Sklepik z marzeniami ( znane też jako Sprzedawca Śmierci ).

W Chinatown w Nowym Yorku powstał sklep. Sklep ze zwierzętami. Zwierzęta te są jednak bardzo
egzotyczne. Hrabia D, bo tak każe nazywać się nasz sprzedawca jest bardzo miły i uprzejmy ale można wyczuć, że jest także niebezpieczny.

Hrabia D znajdzie dla każdego odpowiednie zwierzę. Szukasz egzotycznego ptaka, kogoś kto zastąpi Ci zmarłą osobę z rodziny. Nie ma problemu. Należy tylko dokładnie przeczytać kontrakt i go przestrzegać. Jeśli nie będziesz przestrzegał, cóż wypadki się zdarzają.Właśnie przez te "wypadki", w sklepie pojawia się detektyw. Wszystkie ofiary wypadków miały jedną wspólną cechę. Zakupiły jakieś zwierzę u Hrabiego D. Wszystko jest niby w porządku ( pod względem prawnym ) ale Detektyw ma wrażenie, że te wypadki to nie jest tylko czysty przypadek.

Historie są różne, część jest świetna, a inne słabsze ale mnie ta manga bardzo się spodobała i na pewno będą ją kupować dalej. Po prostu wciąga. Cieszy wykorzystywanie mitologi różnych krajów.

Kreska jest charakterystyczna, trochę archaiczna. Ale ma w sobie to "coś". Część rysunków jest przepiękna ( szczególnie postacie kobiece - np. Meduza ).

Istnieje jeszcze 12 tomowa manga Shin Pet Shop of Horrors ( New Pet Shop of Horrors ). Mam nadzieje, że New Pet Shop of Horrors również zostanie w Polsce wydany.Wydawcą mangi jest Taiga. Nowe wydawnictwo, które pozytywnie zaskoczyło mnie wydaniem tej mangi.
Wydanie jest bardzo ładne, nie odbiega jakościowo od mang innych wydawnictw.

Ze swojej strony szczerze polecam tę mangę. Jak na razie wyszedł w Polsce tylko 1 tom i nie mogę się już doczekać kolejnego.

4 komentarze:

 1. kurcze nigdy nie czytałam mangi,...

  pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion

  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W takim razie polecam coś przeczytać. W Japonii można kupić mangę na każdy temat i dla każdej grupy wiekowej są mangi kulinarne, kryminały, horrory itd. W Polsce przeważają mangi dla młodzieży. Ale niedługo wyjdzie manga Monster ( dla starszych czytelników - jedna z najlepszych mang jakie czytałam ).

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tzw. epizodyczną fabułę więc to stanowczo pozycja dla mnie, w przyszłości planuję zakupić. ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. PSoH kupiłam kuzynce na urodziny, muszę spytać jakie są jej wrażenia

  OdpowiedzUsuń