niedziela, 22 września 2013

Prophecy - Recenzja

Autorem mangi jest Tetsuya Tsutsui znany w Polsce z mangi Duds Hunt wydanej przez Hanami.

W Japonii wydano trzy tomy ( w Polsce jak na razie jeden tom - niedługo powinien ukazać się drugi ).Manga ta należy do gatunku Seinen. Tytuł ten porusza dość ciężkie tematy. Manga podejmuje tematy takie jak prześladowanie w internecie np. obwinianie ofiary gwałtu, pracy w strasznych warunkach bez umów, wyśmiewanie słabszych osób w pracy. Manga jest brutalna, dużo tu przemocy i krwi oraz ciężkich tematów. To manga dla dojrzałego czytelnika.

Trudno polubić głównego bohatera czyli Gazeciarza, chociaż w niektórych momentach można go zrozumieć. W niektórych sprawach natomiast, wydaje się przesadzać w swoich reakcjach. Łatwiej go jednak zrozumieć po przeczytaniu ostatniego rozdziału.Manga pokazuje jaki wpływ na świat ma wirtualna rzeczywistość. Ile razy czytamy, że jakaś młoda osoba przez niepochlebne komentarze popełniła np. samobójstwo. Gazeciarz wygłasza swoje przepowiednie przez kanał YourTube ( zmieniono też nazwę Facebook na Facedock ). I przepowiednie te spełniają się Zapowiada napady, gwałty, podpalenia.
Gazeciarza próbuje złapać grupa policyjna do walki z cyberprzestępczością. Przewodzi im Pani komisarz, która bardzo poważnie podchodzi do swojej pracy.Trochę razi wyjaśnianie czytelnikowi określeń typowych dla internetu. Odbiorcami mangi są osoby które raczej znają wszystkie te określenia więc trochę dziwi tłumaczenie co oznacza np. hejt.
Kreska jest poprawna ale zupełnie nie w moim stylu, więc mnie nie zachwyca.

Mamy tu dużo scen niezbyt smacznych i brutalnych, dlatego mangę tą polecam ale dojrzalszym czytelnikom.
Ja na pewno kupię 2 tom i będę czekać z niecierpliwością na zakończenie serii.


Treść : 8/10
Kreska : 4/10
Klimat : 8/10

5 komentarzy:

 1. Magna zapowiada się ciekawie i już nie mogę się doczekać, gdy ją przeczytam. Motyw zbrodni i kary może być ciekawy w takim wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Manga ta jest na mojej liście do zakupu, ale zrobię to dopiero wtedy, gdy Studio JG wyda wszystkie tomy. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niedługo powinien wyjść 2 tom. Na razie nie ma więcej tomów nawet w Japonii.Wiem studio JG ma obsuwy. Ja kupuje wtedy jak tomik wyszedł ( nie biorę od nich prenumeraty ).

  OdpowiedzUsuń
 4. W Japonii wyszedł niedawno 3, ostatni tom. Obecnie kupuję od Studia tylko jeden tytuł, najbardziej źle traktowaną Zakura, która wychodzi raz na rok, dlatego mam do nich uprzedzenia a że seria jest stosunkowo krótka, to wolę poczekać aż wydadzą wszystkie trzy tomy.

  OdpowiedzUsuń
 5. O super, nie wiedziałam. A tak Zakuro też czekam na 4 tom :) i vassalord .... ech

  OdpowiedzUsuń