sobota, 4 października 2014

Hana no Mizo Shiru oraz Hana no Miyako de - Kotori - Zapowiedź


Kotori zapowiedziało dziś aż dwa tytuły. Autorki Seven Days ( Rihito Takarai ). Oba tytuły są ze sobą powiązane.

Pierwszy tytuł
to :

Hana no Mizo Shiru

– gatunek: dramat, okruchy życia, yaoi
– ilość tomów: 3 (zakończone)
– polska premiera: luty 2015


Youichi Arikawa prowadzi poukładane, studenckie życie. Spotyka się z uroczą dziewczyną, ma kilku bliskich znajomych, a nauka przychodzi mu z łatwością. Jedyne, co mu tak naprawdę doskwiera, to słaby wzrok i problemy z soczewkami. Pewnego razu śni o naszyjniku w kształcie kwiatu i o kimś, kto nosi imię Misaki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby sen nie powtarzał się prawie każdej nocy. Mało tego! Yaouichi coraz mocniej przywiązuje się do osoby ze snu. Nie zna nikogo o tym imieniu, lecz kiedy tylko dowiaduje się, że na wydziale rolniczym studiuje pewien Misaki, postanawia go odnaleźć. Musi dowiedzieć się, czy ów chłopak i Misaki ze snu to jedna i ta sama osoba.

Drugi tytuł to:
Hana no Miyako de

– gatunek: dramat, okruchy życia, yaoi
– ilość tomów: 1 (zakończone)
– polska premiera: sierpień 2015 (po wydaniu wszystkich tomów Hana no Mizo Shiru)

Lata 60 XX wieku. Motoharu Tsujimura i Akira Hazumi przyjaźnią się od dziecka, każdą wolną chwilę spędzają razem. Jednak Motoharu w pewnym momencie odkrywa, że to, co czuje do Akiry, wykracza poza ramy przyjaźni. Szczerze wyznaje Akirze swoją miłość, ale zostaje odrzucony. Przyjaciel odsuwa się od niego, zaś Motoharu topi smutki w alkoholu, w towarzystwie gejsz. Tymczasem obaj rozpoczynają studia na tej samej uczelni i nie ma możliwości, żeby się nie spotykali. Pewnego dnia Akira proponuje wspólny powrót do domu, a kiedy atmosfera nieco się rozluźnia, nieśmiało całuje Motoharu…

Co sądzicie o tych zapowiedziach ?

3 komentarze:

  1. Pierwszą mangę czytałam i bardzo mi się podobała, z drugą jeszcze się nie zapoznałam, i bardzo dobrze, bo będę miała okazję zrobić to po zakupie. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta seria to akurat moja ulubiona od tej mangaczki (przynajmniej z tych BL), więc na pewno kupię :3

    OdpowiedzUsuń
  3. Mój absolutny must have. Uwielbiam Hanę i wciąż nie mogę uwierzyć, że ukarze się w Polsce. Zwłaszcza, że wersja angielska jest tylko w formie ebooka. Drugi tytuł oczywiście też lubię, chociaż ryczę za każdym razem jak to czytam.

    OdpowiedzUsuń