środa, 29 kwietnia 2015

Noragami i "Tonari no Kaibutsu-kun - Zapowiedzi - Studio JG

Studio JG potwierdziło dziś Pyrkonowe zapowiedzi. A będą to : "Noragami" i "Tonari no Kaibutsu-kun"!


"Noragami"

Ilość tomów : 13

Premiera : jesień 2015


Opis wydawnictwa : "Gdy jesteś bezdomnym, pomniejszym bóstwem, które ciuła drobniaki w nadziei na wzniesienie własnej świątyni, uczysz się nie przebierać w ofertach. Yato jest właśnie w takiej sytuacji. Jego boski marketing jest równie agresywny, co niewybredny - do tego stopnia, że nasz młody bóg zostawia swój numer kontaktowy nawet na ścianie szkolnej toalety. I tak właśnie, odpowiadając na każdą modlitwę swoich potencjalnych wyznawców, pewnego dnia ścigając zgubionego kota, o mało nie wpada pod autobus. Na pomoc rzuca mu się jednak nastoletnia Hiyori, sama niemalże tracąc życie. Yato decyduje się uratować dziewczynę jednak w konsekwencji Hiyori zyskuje bardzo nietypową przypadłość, a jej życie zmienia się nie do poznania..."


"Tonari no Kaibutsu-kun"

Ilość tomów : 13

Premiera : ?

Opis wydawnictwa : "Shizuku Mizutani dokładnie wie czego chce od życia - mieć w przyszłości pracę, w której zarabiałaby konkretną sumkę. Wie również, że aby to osiągnąć, jej wyniki w nauce muszą być nienaganne, zatem całą swoją energię wkłada w swój własny rozwój intelektualny. Dla niej zawieranie przyjaźni i życie społeczne to tylko strata czasu. Pewnego dnia dostaje polecenie, aby dostarczyć materiały z lekcji uczniowi, który został zawieszony w prawach ucznia. Co tu dużo mówić - Haru Yoshida, to postrach całej szkoły i okolic, a historie krążące na jego temat nadawałyby się na scenariusz horroru. Gdy jednak dwójka bohaterów spotyka się, a do Haru dociera, że Shizuku zrobiła dla niego coś miłego, jego charakter zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. W jego oczach są już przyjaciółmi. Dziewczyna nie jest co prawda pewna, czy ten obrót sytuacji bardziej ją szokuje czy przeraża, ale machina poszła w ruch. Czy ta kompletnie aspołeczna para może znaleźć wspólny język?"

3 komentarze:

 1. to pierwsze wygląda na tyle ciekawie, że może pierwszy tom kupie. drugie sobie raczej odpuszczę. za mało miejsca za dużo lat ;p
  p-chan

  OdpowiedzUsuń
 2. Noragami jest według mnie bardzo hm... dojrzałym tytułem, z tym, że tę dojrzałość zdobywa z czasem, a pierwsze tomiki mogą się kojarzyć z czymś lżejszym i mniej zobowiązującym ;). Ja po lekturze 10 tomów jestem wielką fanką tej serii i to pod względem psychologiczno-fabularnym, a postacie, które mi początkowo wydawały się hmmm... obojętne naprawdę dużo zyskały wraz z treścią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam na panelu na Pyrkonie Studia JG, kiedy zapowiedzieli oba tytuły. xD Noragami na pewno znajdzie się w mojej kolekcji. ^^

  OdpowiedzUsuń