poniedziałek, 3 lutego 2014

Nowe mangi od Studio JG - Olimpos i Devils and Realist

Grafika z FB - Studio JG


Dziś Wydawnictwo Studio JG zapowiedział nowe mangi ( opisy z FB Studio JG ) :


Olimpos

Akcja mangi toczy się w realiach starożytnej Grecji i skupia się na najmłodszym księciu Troi – niezwykle przystojnym Ganimedesie. Podczas parady wieku, zostaje on porwany przez Apollona i uwięziony w Ogrodzie Bogów, miejscu otoczonym nieograniczonymi łanami białych kwiatów, nad którymi góruje niebo z milionami pięknych gwiazd. Apollo czasem składa mu wizyty, ale nigdy nie ujawnia, dlaczego młodzieniec jest przetrzymywany...

Manga ma 2 tomy i jest zakończona.
Kupię na pewno chociażby ze wzg na kreskę :)
Grafika z FB - Studio JG

Devils and Realist

Williamowi Twiningowi niczego do szczęścia nie brakuje. Jest bogaty, mieszka z wujem i lokajem w wielkim domu, chodzi do prestiżowej szkoły, a los obdarzył go niebywałą inteligencją i dobrym wyglądem. Jest przy tym człowiekiem twardo stąpającym po ziemi i nie wierzy w nic, co można by zakwalifikować jako zjawisko nadprzyrodzone. Jednak wszystko, co dobre, kiedyś się kończy... Firma wuja Williama bankrutuje i rodzina Twiningów zostaje bez pieniędzy.

Pewnego razu szukając w magazynie wartościowych rzeczy, które można by było sprzedać, natrafia na tajemniczy pokój. Chłopak przez przypadek otwiera portal i przyzywa demona imieniem Dantalion, który informuje go, że jest jedynym, który może wybrać następnego władcę demonów! Jak potoczą się losy młodego Williama?Manga ma jak na razie 8 tomów i nie jest zakończona.Na pewno kupię pierwszy tom a co dalej jeszcze nie wiem.


Co sądzicie o tych zapowiedziach ?

6 komentarzy:

 1. Sami ładni chłopcy, czyli to, do czego nas JG od początku przyzwyczajało. Do śmieci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgodzę się pod tym wzg ,że Prophecy i Tokyo Toy Box ciężko nazwać śmieciami, tak samo Emme czy Pannę Młodą.

   Usuń
 2. "Olimpos" czytałam jakiś czas temu i ma naprawdę ładną kreskę, tylko z fabułą już gorzej. W sumie to tylko 2 tomy, więc może się skuszę. "Devils and Realist" przypomina mi trochę "Kuroshitsuji", więc to nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak podobne do Kuroshitsuji to też nie da mnie, ale pewnie kupię pierwszy tom by się o tym przekonać. Olimpos ma ładną kreskę, szkoda że fabuła nie najlepsza.

   Usuń
 3. Bardzo lubię mangi o ładnych chłopcach nie udające , że są czymś wiecej niż w rzeczywistości są jak Kutoshitsuji czy Pandora Hearts, dlatego Makai Ouji od początku miałam zamiar zakupić, a że druga pozycja okazała się być ładniutka i króciutka to też kupię. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oba tytuły są zdecydowanie nie dla mnie. W Olimposie przynajmniej kreska jest ładna, ale tematyka starożytnej Grecji zupełnie mnie nie kręci. Do dziś nie wiem jakim cudem zdałam historię powszechną starożytną na studiach. Nie chcę wracać w żaden sposób do tego koszmaru.

  Devils and Realist też nie wydaje mi się poruszać zbyt ciekawej tematyki, ale podejrzewam, że sprzeda się ona wcale nie najgorzej. Ładni panowie na okładkach zawsze są w cenie ;)

  OdpowiedzUsuń