czwartek, 13 lutego 2014

The Exorcism of Maria - nowość od Taiga

Grafika z FB
Nowością od Taiga jest : Danzai no Maria (The Exorcism of Maria)

Autor: Yayoi Haruna

Ilość tomów: 1

Gatunek: Fantasy, Mystery, Josei, Harem, Action

Opis z FB : W japońskim seminarium duchownym dochodzi do coraz częstszych przypadków opętań. Watykan wysyła do pomocy utalentowaną egzorcystkę, Marię. Okazuje się, że bohaterka ma specjalną moc przyciągania demonów, ponieważ została wcześniej przeklęta. By pokonać demony i usunąć zagrażającą jej życiu klątwę, ma czas do pierwszego listopada.

Nie znałam do tej pory tego tytułu. Na plus fantasy i josei na minus harem. Znalazłam natomiast grę ( Visual Novel ) o takim tytule, czyżby to była manga na podstawie gry ? Wygląda na to że tak jest. Wyjaśnia to harem, w końcu w typowej japońskiej grze tekstowej mamy wybór romansu wśród kilku męskich postaci.


Nie takiego tytułu się spodziewałam i powiem szczerze, że troszkę się obawiam jaki będzie poziom tej mangi.


Czy ktoś w Was zna ten tytuł ?

Ja jestem na nie i nie kupuje tej mangi. Ani kreska ani tematyka mnie nie pociąga.

3 komentarze:

 1. Od gatunku harem postanowiłam trzymać się z daleka, więc tytuł nie dla mnie. Trochę szkoda, że nie wybrali czegoś bardziej w klimacie Walkin' Butterfly.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie zamierzam kupować tej mangi. Nie wiem czemu wybrali takie coś.

   Usuń
 2. Sama nie wiem co z tym tytułem począć, bo generalnie lubię tematykę religijną w mangach a z drugiej strony czuję, że nie jetsem w grupie docelowej i odwrócone haremówki to już nie moja bajka.

  OdpowiedzUsuń