środa, 23 lipca 2014

Olimpos - tom 1 - Studio JG


Olimpos opowiada o chłopaku imieniem Heinz, który błaga Boga by spełnił jego życzenie. I nagle pojawia się bóg, a jest to Apollo. Zgadza się spełnić jego życzenie pod warunkiem, że Heinz spełni jego rozkaz.

Heinz przystaje na warunki i zostaje wciągnięty do tajemniczego miejsca. Jest to Ogród Bogów gdzie przebywa uwięziony przez Apolla, Ganimedes - książę Troi. Heinz ma za zadanie przekonać go, że z ogrodu jest wyjście jednak Ganimedes nie chce mu wierzyć. Ponieważ próbował już go opuścić wiele razy.Ogród Bogów to  miejsce, gdzie czas nie płynie, a po horyzont rozciągają się pola białych kwiatów. Na niebie jedynie gwiazdy towarzyszą samotnemu Ganimedesowi. Czasem też odwiedza go Apollo. Książę Troi  jest zaskoczony przybyciem Heinza który próbuje go przekonać, że ogród ten można opuścić. Pytanie tylko czy uda mu się go przekonać i czy jest to prawda.


Olimpos opowiada o samotności człowieka. Ale też o samotności i znudzeniu bogów. A także o nieśmiertelności człowieka, które może być przekleństwem.


Nie jest to manga porywająca swoją akcją ( przynajmniej w pierwszym tomie ). Można ją różnie odbierać,  jeśli filozoficznie to nabiera głębi. Olimpos ma przepiękna kreskę, delikatną. Lubię klimat starożytnej Grecji, mity greckie więc mnie ta manga zauroczyła.


Czy polecam ta mangę? Tak, ale nie jest ona na pewno dla wszystkich. Na pewno jest to manga dla płci pięknej, lubiącej klimaty starożytnej Grecji i ładną kreskę. Wydaje mi się, że jest to tytuł skierowany do starszej widowni. Jest to manga spokojna, nie obfitująca w wydarzenia nagłe i niespodziewane. Więcej tu rozmów niż akcji. Ja kupię tom drugi by poznać zakończenie tej historii.

Tekst bierze udział w wyzwaniu "Czytam mangi"

1 komentarz:

  1. Nie jest to pozycja szczególnie wybitna, ale mi pierwszy tomik dobrze się czytało i nie żałuję, że go kupiłam. xD

    OdpowiedzUsuń